Automatyczne odchowalnie piskląt

Do przeszłości należy zaliczyć casy odchowu piskląt w przypadkowych warunkach jak; kartony, pudełka i.t.p.Nasze odchowalnie pozwalają na oszczędność energii elektrycznej, czasu i przede wszystkim prawi całkowitej redukcji upadków w czasie odchowu. Odchowalnie zbudowane są ze sklejki wodoodpornej co umożliwia ich dezynfekcję nawet na mokro. Ruszt wykonany z metalu dwukrotnie ocynkowanego i dodatkowo powleczonego tworzywem PCV Jako jedyne na rynku odchowalnie nasze wyposażone są w promienniki LED wytwarzające promienie UV, co powoduje że pisklęta od 1-go dnia syntetyzują witaminę D zapobiegającą powstawaniu krzywic.

Dane techniczno-użytkowe:

Waga ok. 10kg.
Moc grzałki 80Watt (dolne grzanie)
Żarówka oświetlająca 25 – 40Watt.
Promiennik UV. 5Watt.
Regulator temperatury 16 – 36st. C.
Pojemność mała do 70 piskląt.- duża do 100 piskląt (zależy głównie od wielkości piskląt).
Zabezpieczenie przed przegrzaniem.
Samo oczyszczający się ruszt.
Strefa kałowa niedostępna dla piskląt.

Ceny:

  • odchowalnia 68 X 50 X 34cm. 380zł.
  • odchowalnia 100 X 50 X 34cm. 480zł.

Jakie zalety ma odchowalnia piskląt ?
Odchowalnia ułatwia odchów piskląt przyczyniając się do znacznego wzrostu odchowu oraz wydatnie podnosi ich stan zdrowotny. Obniża koszty odchowu zużywając znacznie mniej energii elektrycznej i nakładów robocizny. Pisklęta w odchowalni przebywają na ruszcie. Ich odchody spadają na tacę kałową, są wtedy niedostępne dla piskląt. Zapobiega to zjadaniu własnych odchodów a więc i licznym zakażeniom chorobotwórczym.
Najnowsze odchowalnie wyposażone są w promieniki wysyłające światło zbliżone do promieniowania słonecznego. Umożliwia to pisklętom od pierwszego dnia życia na syntezę witaminy D co skutecznie zapobiega wszelkiego rodzaju deformacjom układu kostnego piskląt (krzywicom).